Šatičky nejen pro princeznu

Princezna ElsaSteně jako mnoho malých holčiček, i naše Aninka se zamilovala do Ledového království. A samozřejmě i ona zatoužila být jako Elsa. A tak jsem koupila něco málo saténové látky, trochu organzy a po delším promýšlení se pustila do práce. Navíc jsem tak měla možnost si vyzkoušet a otestovat nový střih.

Ze saténu jsem nešila poprvé, ale celkem dost nemile mě překvapilo, že po ušití se látka na předělu bílé a modré začala vytrhávat ze švů. Musela jsem to celé ještě založit a prošít, což se projevilo na vzhledu šatů. Ale Aninka je nadšená, má radost, šaty nosí doma i ve školce a když k nim dostala i čelenku, radost neznala mezí. Vzhledem k tomu, že šaty mají na zádech zapínání na zip, udělala jsem ji vlečku z organzy odepínací.

Při focení nám náramně pomáhal vítr   Ještě se zatočíme....

Další naší oblíbenou princeznou je Sofie První. Zcela náhodou jsem objevila nádhernou látku s potiskem Sofie a bez meškání jí kus objednala. Původně jsem myslela na trička, ale Aninka má teď takovou zásobu nových triček, že jsem se nakonec rozhodla pro šatičky. A ušila jsem je právě podle střihu, který jsem použila na Elsu. Jen jsem musela zkrátit délu šatů a šířku sukně, takže šaty nejsou příliš točivé.

Princezna Sofie První   Která z těch princezen je vlastně ta pravá?   Malé pukrle

Při lemování jsem tentokrát zvolila klasickou podsádku podlepenou vlizelinem. A jako třešinka na dortu ještě přibyly leginy s řaseným předním dílem z jednobarevné látky, aby si Aninka užila šaty i za méně přiznivého počasí.

Zapravení podsádkou   Nové leginy


Komentáře

Šatičky nejen pro princeznu — 2 komentáře

  1. Proč mám pocit, že kdybych si u Tebe takové šaty objednala, nějak by se nehodilo abych v nich chodila mezi lidi… 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *