Pouzdro nejen na pastelky

Pastelkovník 01Asi před rokem jsem hledala rady ohledně šití kabelky. Mezi jinými na mě vyskočil i obrázek doma šitého pouzdra. Tehdy jsem mu příliš pozornosti nevěnovala, ale v létě jsem začala přemýšlet nad tím, čím udělám letos Aničce radost k narozeninám. A vzpomněla jsem si na pouzdro. Začala jsem hledat inspiraci a na stránkách Tafana jsem objevila tento úžasný návod na pastelkovník.

A tak jsem se pustila do výroby. Chtěla jsem aby to bylo dostatečně velké na všechny nezbytnosti, které Anička ke svému tvoření nejčastěji používá. Zárověň jsem ale chtěla, aby si to mohla vzít kamkoliv sebou a vešlo se jí to i do kabelky. Organizaci vnitřního prostoru jsem vpodstatě ponechala. Blok i omalovánky vlevo, pastelky a fixy vpravo. Pouze jsem doplnila tunýlky pro lepidlo a nůžky. Návod na šití je moc pěkně zpracovaný a za tři večery byl pastelkovník na světě.

Pastelkovník 02   Pastelkovník

Volba látky byla jasná – hudební nástroje a noty. Na venkovní stranu jsem zvolila barevnější a okatější látku, dovnitř jsem použila jemnější motiv. I když je mi jasné, že ta světlá látka asi dlouho světlá nezůstane. Na vnější olemování jsem použila klasický bavlněný šikmý proužek. Zároveň jsem si vyzkoušela jak se pracuje s páskou Stylefix, což je oboustranně lepící páska na textil. Proužek jsem si po obvodu touto páskou přilepila a lem jsem bez dlouhého špendlení měla přišitý za chvilku.

Uvidíme, jak se Anince osvědčí. Ještě mám v plánu výrobu cestovního sponkovníku, neboť dlouhé vlasy potřebují péči. A pokud budou gumičky, sponky a hřeben při balení na cesty pěkně pohromadě nachystané, bude to jen dobře.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *