Vítám všechny dobré lidi se zájmem o to, co dělám a co mě baví.

HankaJsem šílenec! Kromě manžela a tří dcer se snažím do našeho panelákového bytu nacpat ještě různé rukodělné dílny. Už od dětství jsem se vrhala, převážně jako samouk, do objevování různých ručních prací. Začalo to celkem nevinně prosbou u mámy, aby mě naučila plést a háčkovat. U babičky to bylo zase křížkové a jiné vyšívání. S šitím jsem začala koketovat asi v 11ti letech, když v našem dětském folklórním souboru bylo třeba ušít nové sukně a zástěry. A protože maminka neměla tolik času, dala mi pár instrukcí a já se učila plavat – pardon šít. K síťování mě dovedl bratr prosbou, že by nutně potřeboval houpací síť na vandr, protože je lehká a skladná do batohu. Paličkovat jsem začala poté, co jem objevila kroj po prababičce, na kterém byla nádherná jemná a tenounká krajka.

Moje dílničkaA tak bych mohla pokračovat dál a dál. Je toho spousta, o co jsem se úspěšně či méně úspěšně pokoušela, některé věci mě zaujaly a jiné zase méně. Ale asi nejvíce se v poslední době věnuji šití. Od svého okolí často slýchám, proč své výtvory neprezentuji někde veřejně. A tak se časem zrodil nápad vytvořit jakousi galerii toho, co jsem vyrobila. A protože se stále objevují nové nápady a inspirace, ráda postupě zveřejním a doplním rubriky nejen tím, co jsem již vyrobila, ale i o nové věci.

Pokud se vám cokoliv bude líbit a zatoužíte mít jeden či více exmplářů ve svém vlastnictví, neváhejte a ozvěte se mi na mail hana.skarova@gmail.com, určitě se domluvíme.

Děkuji za Váš čas, a těším se, že se k mým rubrikám budete rádi vracet.

Moje rubriky – též ve sloupku v části Obsah: