Karnevalové kostýmy

Karnevalové kostýmy Samostatný příspěvek si zaslouží různé kostýmy. Začala jsem je vyrábět, když jsme poprvé jeli celá rodina na letní tábor pro rodiče s dětmi. Spaní pod stanem, krásná příroda a všude okolo plno dospěláků s drobotinou. Tady si dovolím jednu otázku. Víte proč vznikly tábory pro rodiče s dětmi? Abyste se mohli uklidnit, že vy i vaše ratolesti jste naprosto normální. Protože všechny děti na táboře do toho potoka vletí padesátkrát za den, všechny děti si borůvkové knedlíky dokáží rozmatlat nejen po obličeji, ale i po oblečení a kočárku a všechny matky z každé takové drobnosti šílí úplně stejně jako vy. ;-)

Prvními kostýmy, které jsem vytvořila byla beruška a vosička zlatěnka. Pro berušku jsem ušila krátkou tylovou sukýnku, na kterou jsem našila puntíky z černé krajky a na koupené tričko jsem z několika vrstev červeného tylu našila krovky, opět pošité krajkovými puntíky. Vosička zlatěnka měla ušité žluté šaty se zapínáním na zádech na zip a použila jsem na ně zbytky plátna ze starého rodinného stanu. Na tělo šatů jsem z černé krajky nařasila proužky a na záda přišila křídla z bílého tylu. Spodní lem sukýnky byl zakončen tunýlkem, do kterého jsem navlékla tlustý elektrikářský drát, aby držela pěkně tvar. A na závěr jsem z několika vrstev bílého a žlutého tylu udělala sukýnku, jejíž lícová sukýnka byla tvořena cípky černého tylu.

Karnevalové kostýmy    Karnevalové kostýmy    Karnevalové kostýmy

O rok později vznikly dvě kočičí sukýnky, ušité ze staré manšestrové košile. Měly takovou světle oranžovou barvu, spodní kraj jsem olemovala bílou krajkou a černou textilní fixou jsem vytvořila moury. Když si děvčata nasadila ještě čelenky s ouškama,  byly dokonalé kočičí slečny.

Karnevalové kostýmy Pro účely dalších táborů a karnevalů vznikly ještě další kostýmy, ze kterých bylo asi nejlepší kuřátko. Ušila jsem jednoduchou žlutou kapuci s drobným červeným hřebínkem uprostřed, která se zapínala pod bradou a do jejího spodního okraje jsem všila křidélka, která měla na konci našitou manžetu, aby se křídla dala navléknout na ruce. Dále kostým doplňovalo žluté tričko a žlutá sukně. Ta byla plátěná a na ní byly opět v několika vrstvách sukýnky z tylu. Na nohy jsme navlékly pruhované podkolenky a plátěné kuřecí pařátky. Helenka alias kuře byla úžasná. Karneval si užívala jak to jen šlo a mezi všemi růžovými princeznami, modrými rytíři, černými loupežníky jasně žluté kuře svítilo jako sluníčko. Však také v této masce vyhrála první cenu.

Těch kostýmů je ještě celá řada, vznikaly převážně jako táborové a následně karnevalové a je zbytečné je tu popisovat. Ostatně obrázek poví víc…

Karnevalové kostýmy    Karnevalové kostýmy    Karnevalové kostýmy


Komentáře

Karnevalové kostýmy — 1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *